head

اتیل استات


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Ethyl acetate

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 48


فرمول شیمیایی : C4H8O2

اتیل استات

توضیحات


فروش اتیل استات:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش اتیل استات بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. اتیل استات در مقیاس بزرگ برای استفاده به عنوان حلال تولید می شود. شما می توانید جهت تهیه اتیل استات با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

اتیل استات چیست؟

اتیل استات یا اتیل اتانوآت که با نام‌های استیک اسید اتیل استر، استیک اتر، استوکسی اتان و اتیل استیک استر نیز شناخته می‌شود یک استر آلی با فرمول مولکولی C4H8O2 است.اتیل استات مایعی خنثی، بی رنگ با بویی میوه ای، مطبوع و ملایم مشابه بعضی از چسب‌ها یا لاک‌پاک‌کن‌ها می باشد. قابلیت انحلال با تمام حلال های آلی معمول را دارا می باشد اما به مقدار کم در آب حل می‌شود.

اتیل استات

کاربردهای اتیل استات:

اتیل استات در درجه اول به عنوان یک حلال و رقیق کننده مورد استفاده قرار می گیرد به این دلیل که قیمت مناسبی دارد، سمیت کم و بوی مطبوعی دارد. به عنوان مثال، معمولا برای پاک کردن صفحات مدار و نیز در برخی از لاک (ناخن) پاک کن ها کاربرد دارد. این ماده همچنین در عطر ها، مواد غذایی ( کافئین زدایی از دانه های قهوه و برگ چای )، صنایع داروسازی و صنعت چاپ استفاده می شود. در عطرها این حلال به سرعت تبخیر می شود، و تنها رایحه عطر بر روی پوست باقی می ماند. این ماده در رنگ‌ها به عنوان یک فعال کننده یا هاردنر استفاده می‌شود.

در آزمایشگاه، مخلوط حاوی اتیل استات معمولا در ستون کروماتوگرافی و استخراج استفاده می شود.

خرید اتیل استات

روش تولید اتیل استات:

اتیل استات در صنعت به طور عمده توسط واکنش استری شدن فیشر اتانول و اسید استیک تولید می‌شود. این مخلوط به میزان حدود ۶۵٪ در دمای اتاق به استر تبدیل می شود:

CH3CO2H+CH3CH2OH→CH3CO2CH2CH3+H2O

این واکنش را می‌توان با کاتالیزور اسیدی تسریع کرد و با حذف آب تعادل را به سمت راست حرکت داد.

همچنین در صنعت با استفاده از واکنش تیشچنکو، با ترکیب ماده استالدئید در حضور یک کاتالیزور آلکوکسی می‌توان اتیل استات را تهیه کرد:

 2CH3CHO → CH3CO2CH2CH3

اسید سیلیکون نیز برای تولید اتیل استات توسط آلکیله کردن اسید استیک توسط اتیلن استفاده می‌شود:

C2H4 + CH3CO2H → CH3CO2C2H5

 

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش     


منابع:

wikipedia

محصولات مرتبط