head

ایزوپروپیل الکل


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Isopropyl Alcohol

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 45


فرمول شیمیایی : CH3CHOHCH3

ایزوپروپیل الکل

توضیحات


فروش ایزوپروپیل الکل:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش ایزوپروپیل الکل بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. ایزوپروپیل الکل که ایزوپروپانول، ۲-پروپانول نیز نامیده می شود اغلب به عنوان حلال و مایع تمیز کننده  کاربرد دارد. برای خرید ایزوپروپیل الکل با  کیفیت بالا و قیمت مناسب با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

ایزوپروپیل الکل چیست؟

این ماده یک ترکیب شیمیایی بی رنگ و قابل اشتعال با فرمول شیمیایی CH3CHOHCH3 و دارای بویی تند است. به عنوان یک گروه ایزوپروپیل که به یک گروه هیدروکسیل متصل است، ساده ترین نمونه از یک الکل های نوع دوم است. از آن در ساخت طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی و خانگی استفاده می شود و ماده اصلی در مواد شیمیایی مانند ضد عفونی کننده ها و مواد شوینده می باشد. ایزوپروپیل الکل در آب ، اتانول ، اتر و کلروفرم و اکثر حلال های آلی قابل حل است. بر خلاف اتانول یا متانول ، ایزوپروپیل الکل با محلول های نمکی قابل پخش نیست و می توان با افزودن نمکی مانند کلرید سدیم آن را از محلول های آبی جدا کرد. این ماده با کاهش دما حالت چسبناک پیدا می کندد و در دمای ۸۹- منجمد می شود.

فروش ایزوپروپیل الکل

روش تولید ایزوپروپیل الکل:

  • هیدراتاسیون غیر مستقیم:

در این روش پروپان با اسید سولفوریک واکنش داده تا مخلوطی از سولفات‌های استر تهیه شود. در این روش ایزوپروپیل بسیار بیشتری نسبت به ۱-پروپانول تولید می شود. در ادامه فرآیند با هیدرولیز کردن اترها با بخار ایزوپروپیل الکل توسط تقطیر تولید می‌شود.

  • هیدراتاسیون مستقیم:

دراین روش پروپان و آب در فاز گاز یا مایع، در فشار بالا و با حضور کاتالیزورهای اسیدی جامد انجام می‌شود. این فرآیند معمولا به پروپیلن با درصد خلوص بالاتر (بیش از ۹۰ درصد) احتیاج دارد.

کاربردهای ایزوپروپیل الکل

از ایزوپروپیل الکل بیشتر به عنوان حلال یا برای فرآیندهای صنعتی استفاده می شود،همچنین برای مصارف خانگی و در محصولات مراقبت شخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

  • کاربرد به عنوان حلال:

ایزوپروپیل الکل طیف گسترده ای از ترکیبات غیر قطبی را حل می کند. همچنین به سرعت تبخیر می شود و در مقایسه با اتانول اثری از روغن باقی نمی ماند.ایزوپروپیل الکل نسبت به حلال های جایگزین نسبتاً غیر سمی است. بنابراین، آن را به طور گسترده ای به عنوان حلال و به عنوان مایع تمیز کننده، به ویژه برای حل کردن روغن ها استفاده می کنند.

ایزوپروپیل الکل معمولاً برای تمیز کردن عینک، اتصالات برقی، لیزرهای اپتیک استفاده میشود همچنین حرارت cpu میتواند توسط این ماده گرفته شود.

  • کاربرد در پزشکی:

ایزوپروپیل الکل در پزشکی به عنوان الکل مالشی در عمل های جراحی به عنوان ماده ضد عفونی کننده به کار می رود همچنین با توجه به خاصیت ضد باکتریایی آن در صابون‌ها و لوسیون‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. ژل های ضدعفونی کننده ی دست و پد های ضدعفونی معمولا دارای 60-70% ایزوپروپیل الکل یا اتانول در ساختار خود هستند.

  • کاربرد در صنعت:

از عمده موارد کاربرد این الکل در صنعت چاپ و وابستگی شدید این صنعت به ایزوپروپیل به این دلیل می‌باشد که: دمای آب را در دستگاه‌های چاپ بسیار پائین نگاه می‌دارد و قابلیت تبخیر آن بسیار پائین است.

  • کاربرد در خودرو:

ایزوپروپیل الکل به عنوان ماده افزودنی سوخت برای جلوگیری از جمع شدن آب در خطوط سوخت استفاده می شود. از ایزوپروپیل الکل نیز برای از بین بردن مایع ترمز از سیستم های ترمز هیدرولیکی استفاده می شود، بنابراین مایع ترمز باعث آلوده شدن لنت های ترمز و در نتیجه باعث ضعیف شدن ترمز نمی شودد.

  • کاربرد در آزمایشگاه:

ایزوپروپیل الکل به عنوان یک ضد عفونی کننده برای تمیز کردن تجهیزات و سطوح کار در آزمایشگاه کاربرد دارد، و همچنینی به عنوان یک نگهدارنده نمونه های بیولوژیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

ایزوپروپیل الکل و اتانول چه تفاوتی با هم دارند؟

هر دو الکل از نظر خواص ضد عفونی کننده بسیار شبیه هستند. این ترکیبات شامل گروههای هیدروکسیل به عنوان گروه عملکردی آنها هستند. ایزوپروپیل نیز به الکل مالشی شهرت دارد و بیشترین تاثیر این دو الکل در غلظت 70 درصد می باشد. اتانول در غلظت 60-80 درصد طیف وسیعی از ویروس ها (آنفولانزا، هپاتیت ب ، HIV و …) را از بین می برد. این ماده توانایی از بین بردن ویروس های غیرلیپیدی را ندارد، اما ویروس های لیپیدی را از بین می برد. از آنجا که ایزوپروپیل الکل روی بافت زنده پوست تاثیر زیادی ندارد بهتر است برای ضد عفونی کردن دست از این ماده استفاده شود.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش     


منابع:

wikipedia

 

 

 

 

محصولات مرتبط