head

آب اکسیژنه


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Hydrogen Peroxide

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 82


فرمول شیمیایی : H2O2

آب اکسیژنه

توضیحات


فروش آب اکسیژنه:

آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید یک ترکیب شیمیایی با فرمول H2O2 می‌باشد که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. این ماده به طور معمول به عنوان اکسید کننده، عامل سفید کننده و ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می توانید جهت خرید آب اکسیژنه با کیفیت و قیمت مناسب با شیمیایی نمونه در تماس باشید.

 

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

آب اکسیژنه چیست؟

آب اکسیژنه یک ترکیب شیمیایی با فرمول H2O2 است. در شکل خالص خود، مایعی آبی کم رنگ است که ویسکوزیته ی آن کمی بالاتر از آب است. این ماده معمولاً به صورت محلول های آبی با قدرت های مختلف تولید می شود، که به عنوان اکسید کننده، عامل سفید کننده و ضد عفونی کننده معمولاً به عنوان محلول رقیق (3 تا 6 درصد وزنی) در آب برای مصرف مصرف کننده و در غلظت های بالاتر برای مصارف صنعتی استفاده می شود. پراکسید هیدروژن غلیظ، هنگامی که حرارت داده می شود، به طور انفجاری تجزیه می شود و به عنوان پیشران در موشک استفاده می شود.

آب اکسیژنه چیست؟

پراکسید هیدروژن یک گونه اکسیژن فعال و ساده ترین پراکسید است، ترکیبی که دارای پیوند یگانه اکسیژن-اکسیژن است. هنگامی که در معرض نور قرار می گیرد به آرامی و در حضور ترکیبات آلی یا واکنشی به سرعت تجزیه می شود. معمولاً با یک تثبیت کننده در یک محلول اسیدی ضعیف در یک بطری تیره ذخیره می شود تا از تماس با  نور  جلوگیری کند. پراکسید هیدروژن در سیستم های بیولوژیکی از جمله بدن انسان یافت می شود.

پراکسید هیدروژن آب (H2O) با یک مولکول اکسیژن اضافی (H2O2) است. مولکول اکسیژن اضافی اکسید می شود، به این ترتیب پراکسید قدرت خود را به دست می آورد. این اکسیداسیون میکروب ها را از بین می برد و باعث سفید شدن و از بین بردن رنگ از سطوحی مانند پارچه می‌شود.

روش تولید آب اکسیژنه:

 پراکسید هیدروژن ساده ترین عضو از کلاس پراکسیدها است. امروزه پراکسید هیدروژن تقریباً به طور انحصاری توسط فرآیند آنتراکینون تولید می شود که در ابتدا توسط BASF در سال 1939 توسعه یافت. از میان چندین فرآیند تولید، فرآیندهای اصلی شامل واکنش اکسیژن هوا با ترکیبات آلی خاص، به ویژه آنتراکینون یا ایزوپروپیل الکل است. گریدهای تجاری عمده محلول های آبی حاوی 35، 50، 70 یا 90 درصد پراکسید هیدروژن و مقادیر کمی تثبیت کننده (اغلب نمک های قلع و فسفات) برای جلوگیری از  تجزیه هستند.
برای مصارف خانگی به سراغ پراکسید درجه پزشکی بروید که 3 درصد قدرت دارد. یعنی 97 درصد آب و 3 درصد پراکسید است.

کاربردهای آب اکسیژنه

کاربردهای آب اکسیژنه:

  • سفید کردن خمیر و کاغذ
  • ساخت سدیم پرکربنات و سدیم پربورات است که به عنوان سفید کننده ملایم در شوینده های لباسشویی استفاده می شود
  • سفید کننده آرد
  • سفید کننده دندان
  • تولید ترکیبات آلی
  • تصفیه فاضلاب
  • ضد عفونی کننده
  • پالایش و تمیز کردن فلزات
  • مصارف خانگی: آب اکسیژنه کاربردهای خانگی مختلفی دارد، عمدتاً به عنوان یک عامل تمیز کننده و ضد عفونی کننده.

           سفید کننده مو

           از بین بردن لکه های خون

           باغبانی

           پرورش ماهي

          از بین بردن زردی از پلاستیک های کهنه

کاربرد آب اکسیژنه

روش نگهداری و خطرات آب اکسیژنه:

پراکسید هیدروژن باید در مکانی خنک، خشک و دارای تهویه مناسب و دور از هرگونه مواد قابل اشتعال یا احتراق نگهداری شود. باید در ظرفی متشکل از مواد غیر واکنشی مانند فولاد ضد زنگ یا شیشه نگهداری شود (مواد دیگری از جمله برخی پلاستیک ها و آلیاژهای آلومینیوم نیز ممکن است مناسب باشند). از آنجایی که وقتی در معرض نور قرار می گیرد به سرعت تجزیه می شود، باید در یک ظرف مات نگهداری شود و فرمولاسیون های دارویی معمولاً در بطری های قهوه ای رنگ هستند که نور را مسدود می کنند.

آب اکسژنه، چه به صورت خالص و چه به صورت رقیق شده، ممکن است خطرات متعددی را به همراه داشته باشد، یکی از مهمترین آنها این است که در تماس با ترکیبات آلی، مخلوط های انفجاری تشکیل می دهد. تقطیر پراکسید هیدروژن در فشارهای معمولی بسیار خطرناک است.

این ماده همچنین خورنده است، به ویژه هنگامی که غلیظ باشد، اما محلول های قوی خانگی هم ممکن است باعث تحریک چشم، غشاهای مخاطی و پوست شوند. قورت دادن محلول های پراکسید هیدروژن خطرناک است، زیرا تجزیه در معده مقادیر زیادی گاز آزاد می کند (ده برابر حجم یک محلول 3٪) که منجر به نفخ داخلی می شود. استنشاق بیش از 10٪ می تواند باعث تحریک شدید ریوی شود.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید آب اکسیژنه با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش

محصولات مرتبط