head

اسید اگزالیک


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : oxalic acid

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 56


فرمول شیمیایی : C2H2o4

اسید اگزالیک

توضیحات


فروش اسید اگزالیک:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش اسید اگزالیک بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. اسید اگزالیک دو گرید صنعتی و آزمایشگاهی دارد که به صورت گسترده ای در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می توانید جهت خرید اسید اگزالیک با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

اسید اگزالیک چیست؟

اسید اگزالیک که به عنوان اسید اگزالات یا اتاندیونیک اسید نیز شناخته می‌شود، متعلق به گروه ترکیبات آلی است با فرمول C2H2O4، که به عنوان اسیدهای دی کربوکسیلیک و مشتقات آن شناخته می شوند. این‌ها ترکیبات آلی هستند که شامل دو گروه اسید کربوکسیلیک هستند. اسید اگزالیک به دو صورت آبدار و بدون آب وجود دارد، که فرم آبدار آن به ازای هر مولکول این ماده دو مولکول آب وجو دارد و در دمای ۱۰۰ آب خود را از دست می‌دهد،و فرم بدون آب آن به شکل کریستالی سفید می‌باشد. این ماده یک جامد بلوری سفید رنگ است که محلول بی رنگی را در آب تشکیل می دهد.قدرت اسیدی اگزالیک اسید بسیار بیشتر از اسید استیک است.

خرید اسید اگزالیک


این ماده به صورت طبیعی در برخی غذاها وجود دارد، در غذاهای گیاهی مانند ریواس، اسفناج، توت فرنگی،سبوس گندم و چغندر و همچنین در غذاهایی مانند شکلات،آجیل و چای یافت می شود.

اسید اگزالیک

روش تولید اسید اگزالیک

اسید اگزالیک عمدتا توسط اکسیداسیون کربوهیدراتها یا گلوکز با استفاده از اسید نیتریک یا هوا در حضور پنتا اکسید وانادیوم تولید می شود. از نظر تاریخی اسید اگزالیک منحصراً با استفاده از کاستیک ها مانند هیدروکسید سدیم یا پتاسیم روی خاک اره بدست می آمد. پیرولیز فرمات سدیم (که در نهایت از مونوکسید کربن تهیه می شود) منجر به تشکیل اگزالات سدیم می شود که به راحتی به اسید اگزالیک تبدیل می شود.

کاربردهای اسید اگزالیک:

  • حدود 25٪ از اسید اگزالیک تولید شده به عنوان ماده مهم در فرایندهای رنگرزی استفاده خواهد شد.
  • یکی از کاربردهای این ماده استفاده از خاصیت پاک کنندگی و سفید کنندگی آن است، که به ویژه برای از بین بردن زنگ آهن از آن استفاده می شود.
  • زنبورداران از این ماده برای از بین بردن کنه انگلی واروا نیز استفاده می‌کنند.
  • محلول رقیق آن نیز برای از بین بردن لکه جوهر یا مرکب استفاده می‌شود.

کاربردهای اسید اگزالیک

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید اسید اگزالیک با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 

محصولات مرتبط