head

استیک اسید


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Acetic acid

دسته بندی : خوراکی و دارویی

کد محصول : 54


فرمول شیمیایی : CH3COOH

استیک اسید

توضیحات


فروش استیک اسید:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش استیک اسید بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. استیک اسید یک اسید ضعیف با بسیاری از کاربردهای علمی و پژوهشی، از جمله لومینسانس و طیف سنجی جرمی است و همچنین این ترکیب آلی دارای خواص ضد باکتری است و ممکن است در حل شدن لیپیدها و تجمع اسیدهای چرب بر روی غشای سلول نقش داشته باشد. برای خرید استیک اسید با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

استیک اسید چیست؟

اسید استیک که به اتانوئیک اسید هم نیز معروف است، یک مایع معدنی بی رنگ با فرمول شیمیایی CH3COOH است که طعم ترشی، شبیه طعم سرکه می‌دهد. استیک اسید بدون آب گاهی استیک اسید یخی نامیده می شود. اسید استیک یکی از ساده ترین اسیدهای کربوکسیلیک است. این ماده یک معرف شیمیایی مهم و همچنین از مواد شیمیایی صنعتی مهمی است که در تولید بطری های نوشابه پلاستیکی ، فیلم عکاسی، پلی وینیل استات برای چسب چوب و بسیاری از پارچه ها و الیاف مصنوعی استفاده می شود. سرکه معمولا دارای 4 الی 8 درصد حجمی اسید استیک می‌باشد. این ماده به عنوان اسید ضعیف طبقه بندی می شود زیرا تنها بخشی از آن در محلول آبی جدا می شود، اما اسید استیک غلیظ خورنده است و می تواند به پوست آسیب برساند.

خرید استیک اسید

اسید استیک به صورت طبیعی از میوه ها و برخی مواد غذایی فاسد تولید می شود. در مصارف خانگی از استیک اسید به عنوان پاک کننده استفاده می شود. در صنایع غذایی از آن به عنوان تنظیم کننده اسیدیته استفاده می شود.

روش تولید اسید استیک:

استیک اسید به دو روش مصنوعی و تخمیر باکتریایی ( طبیعی ) می باشد در صنعت تولید می شود. روش تخمیر باکتریایی ۱۰٪ از تولید جهانی را شامل می شود و برای تولید سرکه نیز از استیک اسید تولید شده به این روش استفاده می شود. از برخی روش های دیگری که برای تولید استیک اسید استفاده میشود میتوان کربونیلاسیون متانول که بیشتر اسید استیک توسط این روش تولید می شود و همچنین اکسیداسیون استالدئید را نام برد.

کاربردهای استیک اسید:

  • استفاده از استیک اسید در سرکه که به عنوان چاشنی و در ترشی سبزیجات و مواد غذایی استفاده می شود.
  • این ماده به عنوان حلال برای تبلور مجدد برای خالص سازی ترکیبات آلی استفاده می شود.
  • اسید استیک دارای خواص ضد باکتریایی بسیار خوبی است و از محلول 1٪ آن به عنوان ضد عفونی کننده استفاده می شود. می تواند به عنوان یک محصول جایگزین برای جلوگیری از عفونت و از بین بردن باکتری ها استفاده شود.
  • مونومر وینیل استات در واقع یکی از محصولات اصلی است که در تولید آن از اسید استیک استفاده می کند.واکنشی شامل اتیلن، اسید استیك و اكسیژن بر روی كاتالیزور پالادیوم باعث ایجاد وینیل استات می شود که میتواند به تعدادی از پلیمرهای مختلف در پلیمریزه شود که این مواد در رنگ ها و چسب ها کاربرد دارند.
  • از اسید استیک برای تولید جوهر و همچنین ساخت عطر استفاده می کنند.
  • علاوه بر این، کشاورزان از اسید استیک بر روی علوفه دام خود استفاده می کنند تا از آن در برابر عفونت ها و رشد قارچ ها محافظت کنند. این به سالم تر نگه داشتن دام آنها کمک می کند.
  • استیک اسید در چاشنی هایی مانند کچاپ ، سس مایونز و خردل نیز یافت می شود.
  • این ماده در فرآیند پخت نیز بسیار مفید است. سرکه با عناصر قلیایی مانند جوش شیرین واکنش نشان می دهد. این منجر به تولید گازی می شود که باعث پف کردن مواد پخته شده می شود.

کاربردهای استیک اسید

 

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید استیک اسید با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 

 

 

 

محصولات مرتبط