head

فرمالدهید


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Formaldehyde

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 62


فرمول شیمیایی : CH2O

فرمالدهید

توضیحات


فروش فرمالدهید:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش فرمالدهید بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. فرمالدهید یا متانال کوچکترین آلدهید به شمار می‌آید و به عنوان ماده ضد عفونی کننده و گند زدا کاربرد دارد.  شما می توانید جهت خرید فرمالدهید با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

فرمالدهید چیست؟

فرمالدئید یک گاز سمی، قابل اشتعال، بدون رنگ و با بوی متمایز و تندی است که با اکسیداسیون متانول سنتز می شود. همچنین به عنوان متانال، متیلن اکسید، اکسی متیلین، متیل آلدئید و اکسومتان شناخته می شود. از این ماده به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده، گند زدا، فیکساتیو در آماده‌سازی نمونه‌های بافتی و همچنین به عنوان معرف شیمیایی برای کاربردهای آزمایشگاهی استفاده می شود. فرمالدئید به راحتی در آب حل می شود و معمولاً به عنوان محلول 37٪ در آب توزیع می شود. فرمالین، یک محلول 10٪ فرمالدئید در آب می‌باشد که به عنوان ضد عفونی کننده و برای حفظ نمونه های بیولوژیکی استفاده می شود.

خرید فرمالدهید

فرمالدهید از سوخت ناقص ترکیب‌های کربن دار به دست می‌آید و از نظر زیست محیطی فرمالدئید ممکن است در جو، دود ناشی از آتش سوزی، اگزوز اتومبیل و دود سیگار یافت شود.این ماده به طور طبیعی در بدن ما به مقدار کم تولید می شود.

روش تولید فرمالدهید:

فرمالدئید توسط اکسیداسیون کاتالیزوری متانول به صورت صنعتی تولید می شود. متداول ترین کاتالیزورها فلز نقره یا مخلوطی از اکسیدهای آهن و مولیبدن یا وانادیوم هستند. در فرآیند فورموکس که معمولا استفاده می‌شود متانول و اکسیژن حدودا در دمای ۴۰۰-۲۵۰ درجه سانتیگراد در حضور اکسید آهن در ترکیب با مولیبدن و / یا وانادیوم برای تولید فرمالدئید طبق معادله شیمیایی زیر واکنش نشان می دهند.

    2 CH3OH + O2 → 2 CH2O + 2 H2O

کاتالیزور بر پایه نقره معمولاً در دمای بالاتر یعنی حدود 650 درجه سانتیگراد عمل می کند. دو واکنش شیمیایی روی آن به طور همزمان فرمالدئید تولید می کند: واکنشی که در بالا نشان داده شده است و واکنش دهیدروژناسیون:

    CH3OH → CH2O + H2

در اصل، فرمالدئید می تواند با اکسیداسیون متان تولید شود، اما این مسیر از نظر صنعتی مقرون به صرفه نیست زیرا متانول راحت‌تر از متان اکسید می شود.

کاربردهای فرمالدهید:

فرمالدئید پیش ماده مشترکی برای ترکیبات و مواد پیچیده تر است. محصولات تولید شده از فرمالدئید شامل رزین اوره فرمالدئید، رزین ملامین، رزین فنل فرمالدئید، پلاستیک های پلی اکسی متیلن، 1،4-بوتاندیول و متیلن دی فنیل دی ایزوسیانات است.

در صنعت نساجی از رزین های پایه فرمالدئید به عنوان فینیشر برای ساخت پارچه های مقاوم در برابر چین و چروک استفاده می کند.

تولید رزین های فرمالدئید بیش از نیمی از مصرف فرمالدئید را تشکیل می دهد.این رزین‌ها از واکنش فرمالدهید با فنل، اوره و ملامین تولید می‌شود. یکی از کاربردهای پلیمرهای تولید شده استفاده به عنوان چسب های دائمی  که در تخته سه لا و موکت کاربرد دارد می‌باشد، همچنین به عنوان رزین مقاوم در برابر رطوبت در محصولات کاغذی بهداشتی مانند دستمال صورت، دستمال سفره و دستمال کاغذیهای به صورت رول استفاده می شود.

فرمالدئید همچنین پیش ماده تولید الکل های چند عاملی مانند پنتا اریتریتول است که برای ساخت رنگ و مواد منفجره استفاده می شود.

محلول آبی فرمالدئید می تواند به عنوان ضدعفونی کننده مفید باشد زیرا باعث از بین رفتن بیشتر باکتری ها و قارچ ها می شود. این ماده به عنوان افزودنی در ساخت واکسن برای غیرفعال کردن سموم و عوامل بیماری زا استفاده می شود.

کاربردهای فرمالدهید

خطرات فرمالدهید:

از آنجا که از رزین های فرمالدئید در بسیاری از مصالح ساختمانی استفاده می شود ، یکی از رایج ترین آلاینده های هوای داخل ساختمان است.  در غلظت های بالاتر از ppm 0.1  فرمالدئید در هوا می تواند چشم ها و غشاهای مخاطی را تحریک کرده و در نتیجه آبریزش چشم ایجاد کند. فرمالدئید استنشاق شده در این غلظت ممکن است باعث سردرد، احساس سوزش در گلو و مشکل تنفس شود و علائم آسم را تحریک یا تشدید کند.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید فرمالدهید با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش

محصولات مرتبط