head

سديم سلنیت


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Sodium selenite

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 92


فرمول شیمیایی : Na2SeO3

نام تجاری : سديم سلنیت

سديم سلنیت

توضیحات


فروش سدیم سلنیت:

سلنیت سدیم یک نمک معدنی است که به صورت جامد سفید رنگ نیز موجود است. سلنیت سدیم عمدتاً در ساخت شیشه های بی رنگ استفاده می شود. شما می توانید جهت خرید سدیم سلنیت با کیفیت و قیمت مناسب و اطلاع از قیمت های فروش با شیمیایی نمونه در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

سدیم سلنیت چیست؟

سلنیت سدیم (Na2SeO3) یک نمک معدنی سمی است که در آب بسیار محلول و در حلال های آلی نامحلول است. ساختار کریستالی نمک بی آب به صورت تتراگونال یا مونوکلینیک گزارش شده است. سلنیت سدیم به صورت جامد کریستالی سفید رنگ است که چگال تر از آب است. پنتا هیدرات Na2SeO3(H2O)5 رایج ترین ترکیب سلنیوم محلول در آب است.

اگرچه شما فقط در مقادیر کم به آن نیاز دارید، سلنیوم نقش کلیدی در سلامتی شما دارد. سلنیت سدیم، شکلی از سلنیوم است که در غذاهای گیاهی، در برخی از گوشت ها و غذاهای دریایی و در مکمل ها وجود دارد. سلنیوم به فعال شدن آنزیم های آنتی اکسیدانی کمک می کند و عملکرد چندین بافت در بدن شما را تقویت می کند و همچنین سلنیت سدیم دارای فوایدی برای سلامتی می‌باشد.
سدیم سلنیت شکل غیر آلی عنصر کمیاب سلنیوم با فعالیت ضد سرطانی بالقوه است. سلنیوم ممکن است باعث مهار تکثیر سلول های تومور شود.

سدیم سلنیت چیست؟

روش تولید سدیم سلنیت:

سلنیت سدیم معمولاً از واکنش دی اکسید سلنیوم با هیدروکسید سدیم تهیه می شود:

SeO2 + 2 NaOH → Na2SeO3 + H2O

هیدرات با حرارت دادن به 40 درجه سانتیگراد به نمک بی آب تبدیل می شود.

کاربردهای سدیم سلنیت:

  • ساخت و تولید شیشه:

سلنیت سدیم عمدتاً در ساخت شیشه های بی رنگ استفاده می شود. رنگ صورتی ایجاد شده توسط این سلنیت ها رنگ سبز ناشی از ناخالصی های آهن را خنثی می کند.

  • مکمل های غذایی

از آنجایی که سلنیوم یک عنصر ضروری است، سلنیت سدیم یکی از اجزای مکمل های غذایی مانند مولتی ویتامین/ محصولات معدنی است، اما مکمل هایی که فقط سلنیوم دارند از ال-سلنومتیونین یا مخمر غنی شده با سلنیوم استفاده می کنند.

  • مبارزه با سرطان

اعتقاد بر این است که سلنیوم می تواند با تقویت فعالیت آنتی اکسیدانی آنزیم های خاص، بهبود سیستم ایمنی بدن، کاهش متابولیسم مواد سرطان زا، مهار رشد سلول های تومور و افزایش مرگ سلول های سرطانی به مبارزه با سرطان کمک کند.

  • غذای حیوانات

سازمان غذا و داروی ایالات متحده مکمل سلنیوم را برای رژیم غذایی حیوانات تایید کرد. رایج ترین شکل سلنیت سدیم برای غذاهای حیوانات خانگی است.

  • فواید برای دیابت

استفاده از سلنیوم در درمان دیابت بحث برانگیز بوده است، زیرا برخی از مطالعات نشان داده اند که سلنیوم یک اثر محافظتی دارد در حالی که برخی دیگر نشان داده اند که سلنیوم خطر دیابت را افزایش می دهد.

  • کاهش خطر HIV

اگرچه هیچ درمانی برای عفونت HIV/AIDS وجود ندارد، اما این بیماری می تواند منجر به سوء تغذیه و کمبود سلنیوم شود. اثرات آنتی اکسیدانی سلنیوم به محافظت از سلول ها کمک می کند و ممکن است با افزایش سیستم دفاعی آنزیمی در بیماران مبتلا به HIV به کند کردن پیشرفت بیماری کمک کند.

  • درمان بیماری های پوستی

سلولیت یک بیماری پوستی است که باعث ایجاد تاول های دردناک و تب می شود که می تواند به عنوان یک عارضه جانبی برای سایر بیماری ها رخ دهد. محققان استرالیایی در مطالعه‌ای که در سال 1998 در «پژوهش ضد سرطان» منتشر شد، دریافتند که مصرف موضعی سلنیت سدیم، بروز سلولیت را در بین بیماران سرطانی کاهش می‌دهد.

  • مبارزه با بیماری تیروئید

یکی از بسیاری از کارهایی که سلنیوم در بدن شما انجام می دهد، حفظ عملکرد مناسب تیروئید با تنظیم هورمون های تیروئید است. تیمی در یونان مروری بر مطالعات استفاده از سلنیوم برای درمان بیماران مبتلا به تیروئیدیت هاشیموتو، وضعیتی که در آن سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید شما حمله می‌کند، انجام دادند.  نتایجی که در اکتبر 2010 در مجله Thyroid منتشر شد، نشان داد که مکمل های سلنیوم به مدت سه ماه به طور قابل توجهی اتوآنتی بادی های تیروئید را کاهش داده و احساس سلامتی بیماران را تقویت می کند.

کاربردهای سدیم سلنیت

عوارض مصرف سدیم سلنیت:

در حالی که مکمل های سلنیوم مزایای بالقوه زیادی را ارائه می دهند، شما باید آنها را فقط تحت نظارت پزشکی مصرف کنید. مصرف بیش از حد سلنیوم - بیش از 400 میکروگرم در روز - باعث سلنوزیس می شود، سمی که با بوی بد دهان، بثورات پوستی و عملکرد غیر طبیعی سیستم عصبی مرتبط است. در عوض، می‌توانید با خیال راحت سلنیوم را از انواع غذاها، از جمله آجیل برزیلی، گوشت و تخم‌مرغ دریافت کنید.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید سدیم سلنیت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش

محصولات مرتبط