head

متانول


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Methanol

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 53


فرمول شیمیایی : CH3OH

متانول

توضیحات


فروش متانول:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش متانول بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. متانول برای ساخت مواد شیمیایی، حذف آب از سوخت های اتومبیل و حمل و نقل هوایی و به عنوان حلال و همچنین به عنوان ماده تشکیل دهنده محصولات متنوعی در صنعت استفاده می شود. برای خرید اتانول با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

متانول چیست؟

متانول، که به عنوان متیل الکل، الکل متیلیک یا الکل چوب نیز شناخته می شود، یک ماده شیمیایی با فرمول CH3OH است. این ماده یک مایع قابل اشتعال، سبک، فرار، بی رنگ و با بوی تند و ملایم شیرین مانند اتیل الکل است. متانول نوعی الکل است که در درجه اول از گاز طبیعی ساخته شده است. این ماده کاملاً با آب مخلوط می شود. بخارات آن کمی سنگین تر از هوا هستند و ممکن است تا فاصله ای از منبع احتراق را بپیماید و به عقب برگردد. هرگونه تجمع بخارات متانول در فضاهای محدود مانند ساختمان ها یا فاضلاب ها در صورت احتراق ممکن است منفجر شود.حلال قطبی متانول به این خاطر که برای اولین بار از چوب استخراج شد، به نام الکل چوب نیز شناخته می شود، اما امروزه متانول عمدتاً بصورت صنعتی با هیدروژناسیون مونوکسید کربن تولید می شود.

متانول

متانول از یک گروه متیل متصل به یک گروه هیدروکسیل تشکیل شده است ( MeOH ). با تولید بیش از 20 میلیون تن در سال، از آن به عنوان پیش ماده دیگر مواد شیمیایی، از جمله فرمالدئید، اسید استیک، متیل ترت بوتیل اتر و همچنین میزبان مواد شیمیایی تخصصی تر استفاده می شود.

کاربردهای متانول:

متانول ماده  اصلی در تولید اسید استیک و فرمالدئید (که در بسیاری از حوزه ها بخصوص پلیمرها بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد) است و در سالهای اخیر نیز به طور فزاینده ای در اتیلن و پروپیلن مورد استفاده قرار می گیرد. مخلوط کردن متانول با موادی از این قبیل باعث می شود تا بتوان از آن به عنوان یک ماده واسطه استفاده کرد تا به معنای واقعی کلمه هزاران محصول مشتق شده از متانول و متانول مورد استفاده قرار گیرد و تقریباً در هر جنبه از زندگی ما مورد استفاده قرار گیرد.

متانول و فرآورده های مشتق کننده آن مانند اسید استیک و فرمالدئید ایجاد شده از طریق واکنش های شیمیایی به عنوان مواد پایه در تولید:

  • پلاستیک اکریلیک
  • پارچه ها و الیاف مصنوعی استفاده شده برای تولید لباس
  • چسب ها
  •  رنگ و تخته سه لا مورد استفاده در ساخت و ساز
  • و به عنوان یک عامل شیمیایی در داروسازی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. کاربردهای بی شمار بی شمار آن باعث شده است که متانول همه جا در زندگی و جامعه ما دیده شود.

کاربرد متانول

سایر کاربرد های متانول:

  • افزودنی بنزین: متانول به صورت محدود به عنوان سوخت در موتورهایی با سیستم احتراق داخلی استفاده می‌شود. در هر کشوری بنابر دستو العملی که برای سوخت که دارد می توانند متانول را با بنزین مخلوط کنند.
  • متانول به عنوان حلال، ضدیخ و همچنین در تهیه سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می شود.
  • دی متیل اتر از مشتقات متانول است که به جای CFCها در افشانه‌های آتروسل به عنوان پیشرانه استفاده می‌شود.

روش تولید متانول:

امروزه گاز سنتز مورد نظر برای تولید متانول مانند گذشته از زغال به دست نمی‌آید، بلکه از واکنش متان موجود در گازهای طبیعی تحت فشار ملایم و بخار آب در مجاورت کاتالیزور نیکل تولید می‌شود. منوکسید کربن و هیدروژن برای تولید متانول بر روی یک کاتالیزور واکنش می دهند. امروزه، بیشترین کاربرد کاتالیزور مخلوطی از مس و اکسید روی و آلومینیوم است که برای اولین بار توسط ICI در سال 1966 مورد استفاده قرار گرفت.

خطرات متانول

متانول بسیار قابل اشتعال است. آتش سوزی متانول باید با مواد شیمیایی خشک، دی اکسید کربن، اسپری آب یا کف مقاوم در برابر الکل خاموش شود. متانول ماده‌ای سمی است و نوشیدن آن موجب نابینایی و حتی مرگ می‌شود. این ماده بعد از واکنش با خون به فرم آلدئید تبدیل می‌شود که عامل آسیب به عصب بینایی است و فرم آلدئید در طی مدت کوتاه به اسید فرمیک تبدیل می‌شود که بسیار سمی تر می باشد.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید متانول با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 

محصولات مرتبط