head

آمونیاک


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Ammonia

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 58


فرمول شیمیایی : NH3

آمونیاک

توضیحات


فروش آمونیاک:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش آمونیاک بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. آمونیاک یکی از رایج ترین مواد شیمیایی صنعتی به شمار می‌رود و در صنعت و تجارت مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید جهت خرید آمونیاک با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

آمونیاک چیست؟

آمونیاک، یک گاز بی رنگ با بوی مشخص با فرمول شیمیایی NH3 می‌باشد. این ماده همچنین یکی از مواد شیمیایی مهم و یکی از اجزای اصلی در ساخت بسیاری از محصولاتی که به صورت روزمره استفاده می‌شود می‌باشد. آمونیاک به طور طبیعی در هوا، خاک و آب و در گیاهان و حیوانات و همینطور انسان وجود دارد. بدن انسان زمانی آمونیاک تولید میکند که غذاهای حاوی پروتئین را به اسیدهای آمینه و آمونیاک تجزیه می کند، سپس آمونیاک را به اوره تبدیل می کند.

آمونیاک از هوا سبک تر است و چگالی آن 0.589 برابر هوا است. به دلیل پیوند هیدروژنی قوی بین مولکولها به راحتی مایع می شود و در −33.3 C می جوشد، و در 77.7- درجه سانتیگراد به بلورهای سفید منجمد می شود.

آمونیاک چیست؟

برخی از خصوصیات شیمیایی / فیزیکی آمونیاک عبارتند از:

در دمای اتاق، آمونیاک یک گاز بی رنگ و بسیار تحریک کننده با بوی تند و خفه کننده است.

در شکل خالص، به آمونیاک بی آب معروف است و رطوبت را به راحتی جذب می کند.

آمونیاک خاصیت قلیایی دارد و خورنده است.

گاز آمونیاک به راحتی در آب حل می شود و تشکیل هیدروکسید آمونیوم ، یک محلول سوزاننده و باز ضعیف می دهد.

گاز آمونیاک به راحتی فشرده می شود و تحت فشار مایع شفافی را تشکیل می دهد.

آمونیاک معمولاً به صورت مایع فشرده در ظروف استیل حمل می شود.

  ظرف های آمونیاک ممکن است در معرض حرارت زیاد منفجر شوند.

خرید آمونیاک

کاربردهای آمونیاک:

  • آمونیاک موجود در کود:

حدود 80٪ آمونیاک تولید شده توسط صنعت در کشاورزی به عنوان کود برای کمک به تداوم تولید مواد غذایی برای میلیاردها نفر در سراسر جهان استفاده می شود. تولید محصولات غذایی به طور طبیعی منابع مغذی خاک را تخلیه می کند. کشاورزان برای حفظ محصولات سالم، به کودها متکی هستند تا خاک خود را بارور نگه دارند. کودها همچنین می توانند به افزایش سطح مواد مغذی ضروری مانند روی، سلنیوم و بور در محصولات غذایی کمک کنند.

  • آمونیاک در محصولات تمیز کننده خانگی:

این ماده در بسیاری از محلول های تمیز کننده قوی خانگی و صنعتی وجود دارد. از آمونیاک به خودی خود یا به عنوان عنصر بسیاری از محصولات تمیز کننده خانگی می توان برای تمیز کردن سطوح مختلف خانه استفاده کرد. محلول های تمیز کننده آمونیاک خانگی با افزودن گاز آمونیاک به آب تولید می شوند و می توانند بین 5 تا 10٪ آمونیاک باشند. محلولهای آمونیاک برای مصارف صنعتی ممکن است غلظتهای 25٪ یا بیشتر باشند و خورنده باشند. از آنجا که آمونیاک به سرعت تبخیر می شود، معمولاً در محلول های تمیز کننده شیشه برای جلوگیری از ایجاد رگه استفاده می شود. آمونیاک همچنین در از بین بردن لکه های خانگی یا لکه های چربی های حیوانی یا روغن های گیاهی موثر است.

کاربد آمونیاک

  • آمونیاک در کاربردهای صنعتی / تولیدی:

آمونیاک هنگامی که به عنوان گاز مبرد و در تجهیزات تهویه هوا استفاده می شود، می تواند مقدار قابل توجهی گرما را از محیط اطراف جذب کند.

آمونیاک می تواند برای تصفیه منابع آب و به عنوان یک عنصر سازنده در تولید بسیاری از محصولات از جمله پلاستیک، مواد منفجره، منسوجات، سموم دفع آفات و رنگها مورد استفاده قرار گیرد.

آمونیاک همچنین در صنایع زباله و فاضلاب، ذخیره سازی سرما  لاستیک، صنایع غذایی و آشامیدنی به عنوان تثبیت کننده و منبع نیتروژن استفاده می شود. همچنین در داروسازی استفاده می شود.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید آمونیاک با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 

 

 

محصولات مرتبط