head

کلرید کلسیم


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Calcium chloride

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 85


فرمول شیمیایی : CaCl2

نام تجاری : کلرید کلسیم

کلرید کلسیم

توضیحات


فروش کلسیم کلرید:

کلسیم کلرید یک ترکیب معدنی، نمکی با فرمول شیمیایی CaCl2 است. این ماده در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی، ساخت و ساز و صنعت نفت و گاز کاربرد دارد. شما می توانید جهت خرید کلسیم کلرید با کیفیت و قیمت مناسب و اطلاع از قیمت های فروش با شیمیایی نمونه در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

کلسیم کلرید چیست؟

کلسیم کلرید نمکی است که از یک مولکول کلسیم به ازای هر دو مولکول کلر تشکیل شده است و در آب بسیار محلول است. این یک در دمای اتاق جامد کریستالی سفید است و مانند هالید یونی معمولی رفتار می کند. خشک کننده های کلرید کلسیم در محدوده دمایی از نقطه انجماد تا 80 درجه سانتیگراد یا بیشتر به خوبی عمل می کنند.

 چندین کاربرد رایج مانند آب نمک برای کارخانه های تبرید، کنترل یخ و گرد و غبار در جاده ها و در سیمان دارد.

کلسیم کلرید به سه شکل مختلف در بازار موجود است: دو شکل جامد و یکی مایع. کلرید کلسیم را می توان به صورت تکه های حاوی 77 تا 80 درصد کلرید کلسیم یا گرانول های حاوی 94 درصد کلرید کلسیم خریداری کرد. در شکل مایع آن، حاوی 30٪ تا 42٪ کلرید کلسیم در هر لیتر محلول است که معمولاً به عنوان محلول 30٪ فروخته می شود.

کلسیم کلرید چیست؟

روش تولید کلسیم کلرید:

در بسیاری از نقاط جهان، کلرید کلسیم از سنگ آهک به عنوان محصول جانبی فرآیند Solvay به دست می‌آید که از واکنش خالص زیر پیروی می‌کند:

 2NaCl + CaCO3 → Na2CO3 + CaCl2

به دلیل ماهیت رطوبت رسان، باید در ظروف در بسته نگهداری شود.

کلرید کلسیم را می توان از تصفیه آب نمک نیز به دست آورد.

کاربردهای کلسیم کلرید:

  • حذف یخ

کلسیم کلرید اغلب به عنوان یک عامل یخ زدایی مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب همان چیزی است که در زمستان در جاده های یخ زدایی در «کامیون های نمک» شهری وجود دارد. به کمک گرمای شدید حاصل از انحلال، کلرید کلسیم نیز به عنوان یک ترکیب ذوب یخ استفاده می شود. برخلاف کلرید سدیم رایج تر (سنگ نمک یا هالیت)، برای گیاهان و خاک نسبتاً بی ضرر است. همچنین در دماهای پایین تر از کلرید سدیم موثر است. هنگامی که برای این استفاده توزیع می شود، معمولاً به شکل توپ های سفید کوچک به قطر چند میلی متر است که به آنها پریل می گویند.

کاربردهای کلسیم کلرید

  • کنترل گرد و غبار در سطح جاده

می‌توانید از کلسیم کلرید برای جلوگیری از گرد و غبار در جاده‌ها استفاده کنید، زیرا کلرید کلسیم «هیدروسکوپیک» است (به این معنی که آب را جذب می‌کند و رطوبت را از هوا خارج می‌کند) و به دلیل داشتن این ویژگی، یک لایه مایع را روی سطح جاده نگه می دارد که گرد و غبار را پایین نگه می دارد. ماهیت هیدروسکوپی کلسیم کلرید و کلرید منیزیم، آن را برای اسپری کردن در جاده ها یا استفاده در زمین های اسب سواری مناسب می کند.

هر دوی این ترکیبات نه تنها گرد و غبار را حفظ می کنند، بلکه به استحکام جاده خاکی نیز کمک می کنند و باعث پایداری بیشتر و افزایش طول عمر جاده های خاکی می شون، و باعث صرفه جویی زیادی به خصوص در هزینه های نیروی کار و تجهیزات می شوند.

  • صنایع غذایی

کلسیم کلرید به دلیل توانایی آن در جذب رطوبت، اغلب به عنوان یک عامل سفت کننده در غذاها یافت می شود. به عنوان مثال برای کمک به سفت ماندن سبزیجات کنسرو شده و کمک به حفظ رنگ استفاده می شود. علاوه بر این، می تواند سطح انجماد را در مایعات و نیمه جامد‌ها کاهش دهد و در تولید غذاهای سرد مانند بستنی مفید باشد.

همچنین می توانیم از آن به عنوان یک افزودنی طعم استفاده کرد. کلرید کلسیم طعم بسیار شوری دارد و به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده در برخی غذاها به خصوص ترشیجات استفاده می شود تا طعم شوری بدهد و در عین حال میزان سدیم غذا را افزایش ندهد.

حتی به عنوان یک الکترولیت در بسیاری از نوشیدنی های ورزشی عمل می کند. این ماده به عنوان یکی از الکترولیت ها عمل می کند و به بدن شما کمک می کند تا مایعات را از طریق فعالیت ها حفظ کند و به شما کمک می کند تا عملکرد مناسب ماهیچه ها و اعصاب را حفظ کنید. هنگامی که کلرید کلسیم در نوشیدنی های ورزشی استفاده می شود، به حفظ سلامت استخوان ها و جلوگیری از اسپاسم عضلانی نیز کمک می کند. با این حال، مانند تمام افزودنی های غذایی، مقدار مجاز استفاده نیز مهم است.

  • تولید بتن

در مخلوط بتن برای کمک به تسریع گیرش اولیه استفاده می شود. با این حال یون کلرید منجر به خوردگی میلگردهای فولادی می شود، بنابراین نباید در بتن مسلح استفاده شود.

سایر کاربردهای کلسیم کلرید:

  • استفاده در کپسول های آتش نشانی
  • به عنوان یک افزودنی در پلاستیک
  • به عنوان کمک زهکشی برای تصفیه فاضلاب
  • بهبود و نرم شدن بافت کاغذ
  • یکی از کاربردهای متداول کلرید کلسیم شامل تصفیه آب برای افزایش سختی آب در استخرها می‌باشد
  • در پزشکی برای درمان سوختگی داخلی اسید هیدروفلوئوریک و حتی ایست قلبی

خطرات کلسیم کلرید:

 کلرید کلسیم می تواند با خشک کردن پوست مرطوب به عنوان یک محرک عمل کند. کلرید کلسیم جامد به صورت گرمازا حل می شود و در صورت بلعیده شدن می تواند باعث سوختگی دهان و مری شود. مصرف محلول‌های غلیظ یا محصولات جامد ممکن است باعث تحریک یا زخم معده شود. مصرف کلرید کلسیم می تواند منجر به هایپرکلسمی شود.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید کلرید کلسیم با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش

محصولات مرتبط