head

سدیم ساخارین


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : sodium saccharin

دسته بندی : خوراکی و دارویی

کد محصول : 59


فرمول شیمیایی : C7H5NO3S

سدیم ساخارین

توضیحات


فروش سدیم ساخارین:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش سدیم ساخارین بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. سدیم ساخارین یکی از قدیمی ترین شیرین کننده های مصنوعی موجود در بازار است که بیش از 100 سال است که برای شیرین سازی غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود. شما می توانید جهت خرید سدیم ساخارین با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

ساخارین چیست؟

ساخارین یک شیرین کننده مصنوعی است که به شکل کریستال های سفید و یا پودر سفید می‌باشد. این محصول با نام Benzoic sulfinide نیز شناخته می‌شود. ساخارین معمولاً به عنوان جایگزین شکر استفاده می شود زیرا حاوی کالری یا کربوهیدرات نیست. بدن انسان قادر به شکستن ساخارین نیست و آن را بدون تغییر باقی می‌گذارد. این ماده حدودا ۴۰۰-۳۰۰ برابر شیرین تر از شکر معمولی می‌باشد و برای داشتن طعم شیرین فقط مقدار کمی از آن نیاز دارید. با این حال، می تواند طعم و مزه ناخوشایند و تلخی داشته باشد و به همین دلیل است که ساخارین اغلب با سایر شیرین کننده های کم کالری و یا بدون کالری مخلوط می شود. از مخلوط ساخارین با سایر شیرین کننده‌ها اغلب برای جبران نقص و کاستی های شیرین کننده‌های دیگر استفاده می‌شود. از جمله شیرین کننده‌هایی که با ساخارین ترکیب می‌شوند می‌توان سیکلمات و آسپارتام را نام برد که ساخارین اغلب به همراه آسپارتام در نوشابه های گازدار رژیمی استفاده می شود که در این صورت اگر نوشابه به مدت طولانی ذخیره شود طعم شیرین خود را از دست نمی‌دهد.

سدیم ساخارین چیست؟

ساخارین توسط شیمیدانی به نام فالبرگ کشف شد. ساخارین را می توان از طرق مختلف تولید کرد که مسیر اصلی رمسن و فالبرگ است که با تولوئن آغاز می شود.

کاربردهای سدیم ساخارین:

  • صنایع غذایی

سدیم ساخارین E954 می تواند در خمیر دندان ، دهان شویه استفاده شود و به عنوان شیرین کننده در انواع مواد غذایی و نوشیدنی استفاده شود. نانوایی‌ها از سدیم ساخارین برای شیرین کردن نان‌‌ها، کلوچه‌ها و مافین استفاده می‌کنند.همچنین در نوشیدنی های رژیمی از این ماده استفاده می‌شود زیرا به راحتی در آب حل می‌شود. دیگر محصولات حاوی سدیم ساخارین می‌توان به ماست‌های شیرین، ماست با طعم میوه، مربا،ژله و بستنی اشاره کرد.

  • صنایع شیمیایی و کشاورزی

سدیم ساخارین یک ماده شیمیایی واسطه در تولید سموم دفع آفات و علف کش ها است. این ماده یک عامل کاتالیزوری در ساخت چسب بی هوازی است - چسبی که بدون حضور اکسیژن سفت می شود.

  • صنعت آبکاری

سدیم ساکارین در صنعت آبکاری به عنوان افزودنی در مایعات و چسب های فلزکاری مفید است. به عنوان مثال، آبکاری نیکل از ساخارین به عنوان الکترولیت استفاده می کند. صنعت آبکاری نیکل با استفاده از سدیم ساخارین باعث به وجود آمدن جلوه ای روشن تر در پایتن آبکاری می‌شود. همچنین از سدیم ساخارین برای آبکاری طلا و پالادیوم نیز استفاده می‌شود.

  • صنعت داروسازی

در داروسازی از سدیم ساخارین به عنوان روکش داروها استفاده می کنند. برای بهبود طعم و مزه قرص‌های مولتی ویتامین و کلسیم قابل جویدن اغلب از سدیم ساخارین  استفاده می‌شود. همچنین در تولید خمیر دندان، محصولات مراقبت شخصی و لوازم آرایشی نیز از این ماده استفاده می شود.

سدیم ساخارین

 

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید استیک اسید با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 

محصولات مرتبط