head

پروپیلن گلیکول


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Propylene glycol

دسته بندی : خوراکی و دارویی

کد محصول : 14


فرمول شیمیایی : C۳H۸O۲

پروپیلن گلیکول

توضیحات


فروش پروپیلن گلیکول:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش پروپیلن گلیکول و مونو پروپیلن گلیکول بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. پروپیلن گلیکول در مقیاس بزرگ و در درجه اول برای تولید پلیمرها تولید می شود، اما در صنایع غذایی، داروسازی، آرایشی بهداشتی و مصارف صنعتی نیز استفاده های فراوانی دارد. شما می توانید جهت تهیه پروپیلن گلیکول با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

 پروپیلن گلیکول چیست؟

پروپیلن گلیکول ( 1و2 پروپاندیول (1,2-propanediol) ) مایعی بی رنگ و بی بو وشیرین میباشد که با رنج بالایی از حلال‌ها مانند آب، استن و کلروفرم قابل امتزاج می‌باشد و همچنین جاذب رطوبت است و نقطه جوش بالایی دارد. به‌طورکلی گلیکول‌ها فراریت و سمیت کمی دارند و خورنده نیستند. منو پروپیلن گلیکول در بسیاری از محصولات تجاری و صنعتی از جمله ضد یخ، حلال های مایع لباسشویی و رنگ یافت می شود. پروپیلن گلیکول به عنوان افزودنی در غذای انسان و حیوانات خانگی، داروها و فرآوری تنباکو کاربرد دارد.

پروپیلن گلیکول، مونو پروپیلن گلیکول

کاربردها پروپیلن گلیکول:

  • صنایع غذایی

مونو پروپیلن گلیکول MPG به دلیل خاصیت تثبیت مایع های نامحلول ، حلالیت و نگهدارنده استفاده می شود که میزان ماندگاری مواد غذایی را افزایش می دهد. این ماده همچنین در صنایع غذایی به‌عنوان شیرین‌کننده کاربرد دارد. پروپیلن گلیکول در صنایع غذایی در تولید محصولاتی از قبیل نوشیدنی ها، کیک، بیسکوییت، بستنی، خامه، سس ها، رنگ های خوراکی، روغن نباتی و ... استفاده می شود. همچنین به عنوان حلال در صنایع تولید انواع اسانس نیز به کار می رود.

خرید پروپیلن گلیکول

  • داروسازی

منو پروپیلن گلیکول در صنایع داروسازی به عنوان حلال، نرم کننده و پایدارکننده کاربرد دارد. برای مثال در داروهایی نظیر دیازپام، لورازپام که در آب نامحلول می‌باشند این ماده استفاده می‌شود. این ماده در فرمول قطره‌های اشک مصنوعی نیز به‌عنوان ماده اولیه کاربرد دارد.

  • صنعت

پروپیلن گلیکول نظیر اتیلن گلیکول می‌تواند نقطه‌ی انجماد آب را پایین بیاورد(با این تفاوت که سمیت بسیار کمتری نسبت به اتیلن گلیکول دارد)، این خاصیت موجب شده تا در بسیاری سوخت‌های مثل سوخت هواپیما برای جلوگیری از یخ‌زدگی استفاده شود.

در صنعت نیز این ماده به‌عنوان حلال رنگ و پلاستیک کاربرد فراوان دارد. این ماده برای ایجاد دود مصنوعی استفاده می‌شود.   

مونو پروپیلن گلایکول همچنین به‌عنوان ماده اولیه در تولید رزین‌های غیراشباع پلی‌استر است و در رنگ‌ها، لعاب‌ها و لاک‌های جلا دهنده به‌عنوان حلال استفاده می‌گردد.

این ماده به‌عنوان عامل چسبندگی مایعات به سطوح نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

فروش پروپیلن گلیکول

 

نکات ایمنی:

به طور کلی پروپیلن گلیکول به عنوان یک ماده افزودنی و غلظت دهنده به انواع محصولات آرایشی و دارویی شناخته می شود. بدیهی است کار با این ماده شیمیایی بخصوص در غلظت های بالا موجب ایجاد یک سری علائم آلرژیکی خواهد شد که سلامتی فرد را تهدید می کند.
تماس های مکرر پوستی با پروپیلن گلیکول موجب ایجاد تحریک و خارش های پوستی می شود. اگر پوست افراد با این ماده تماس پیدا کند باید پوست را به سرعت با آب شستشو داد. در صورتی که فردی به صورت تصادفی، پروپیلن گلیکول را از طریق دهان فرو دهد ممکن است باعث اختلالاتی در کارایی کبد و کلیه ها شود.
پروپیلن گلیکول مایعی بدون بو است اما اگر بخارات آن توسط بینی استنشاق شوند موجب تحریک دستگاه تنفس و ریه ها شود. بروز مشکلات ریوی حاد و در برخی موارد، ابتلا به آسم از عوارض استنشاق بخارات پروپیلن گلیکول می باشند.

سخن پایانی:

سایت فروش مواد شیمیایی نمونه در تلاش است تا در کنار تیم طراح و کارشناسان حرفه ای خود با بیش از هزاران نمونه کار در زمینه انواع

  • مواد شیمیایی شوینده
  • مواد شیمیایی صنعتی
  • مواد شیمیایی بهداشتی
  • فروش انواع اسانس ها
  • مواد شیمیایی آزمایشگاهی
  • مواد شیمیای خوراکی و دارویی و...

با قیمت مناسب و کیفیت عالی را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش

محصولات مرتبط